Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

ul. Grodzka 5, 26-400 Przysucha

Przejdź do treści

Deklaracja dostępności

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony https://mgopsprzysucha.naszbip.pl.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Zamieszczone na stronie podmiotowej BIP informacje publiczne, w postaci artykułów lub załączników, nie są dostępne cyfrowo w całości. Zamieszczone na stronie podmiotowej BIP informacje publiczne, w postaci załączników są w formie skanów (z uwagi na charakter informacji publicznej)

Przygotowanie deklaracji dostępności

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Monika Grabińska — mejlowo mgops@gminaprzysucha.pl lub telefonicznie 486752217.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Do budynku prowadzą 2 wejścia; obydwa od ul. Grodzkiej do których prowadzą schody. Nie są one dostosowane dla osób poruszających się na wózkach. Wejścia nie posiadają głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Budynek nie posiada windy; składa się z 3 kondygnacji. Na parterze znajduje się 7 pomieszczeń M-GOPS, kasa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, a także łazienka która nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Na pierwszym piętrze budynku znajdują się dwa biura M-GOPS, archiwum, gabinet lekarski oraz łazienka, która również nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Na ostatnim piętrze znajdują się lokale mieszkalne. Do osób poruszających się na wózkach pracownicy wychodzą przed budynek. Na ciągach komunikacyjnych w budynku są przeszkody architektoniczne w postaci progów. W budynku brak pełnej dostępności dla osób niepełnosprawnych ze względu na wąskie korytarze. Przed budynkiem nie wyznaczono miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W urzędzie nie ma pętli indukcyjnych W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących W urzędzie nie można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Informacje

Liczba wyświetleń: 15
Utworzono dnia: 05.05.2025
Dokument wprowadził:
Piotr Chojnacki
Dokument opublikował:
Piotr Chojnacki
Dokument wytworzył:
Marzanna Seta

Historia publikacji

  • 16.07.2025 11:05, Piotr Chojnacki
    Edycja strony: Deklaracja dostępności
  • 06.06.2025 09:31, Monika Grabińska
    Edycja strony: Deklaracja dostępności
  • 05.05.2025 16:45, Administrator
    Dodanie strony: Deklaracja dostępności